^
Jesteś tutaj: Strona główna / Sukces Emilki Dziekan

Sukces Emilki Dziekan

Data powstania: 2018-04-20 08:51
Data modyfikacji: 2018-04-20 08:53

 

Sukces Emilki Dziekan

uczennicy klasy 5 Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tuszymie

w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym

PANGEA

 Miło nam poinformować, że uczennica klasy V Emilia Dziekan odniosła duży sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym  PANGEA.

 Pangea to Międzynarodowy Konkurs Matematyczny organizowany co roku w Polsce przez Międzynarodową Szkołę Meridian. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia.

W piątek 06.04.2018r. nasza finalistka pojechała razem z opiekunem Marianem Sajdakiem i rodzicami do Warszawy, gdzie wzięła udział w etapie finałowym konkursu w Międzynarodowej Szkole Meridian i w ceremonii rozdania nagród w Och-Teatrze. Do etapu finałowego zakwalifikowano 150 uczniów klas IV-VII z ponad 11500 uczestników konkursu.

Nasza uczennica zdobyła brązowy medal i dyplom za dobry wynik testu finałowego.

Emilce serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania zdolności matematycznych i czerpania radości z odkrywania tajników matematyki, a wszystkich zachęcamy do startowania w kolejnych edycjach tego konkursu – Matematyka nie jest taka straszna jak ją malują!

 
Autor: Darłak Dariusz
 
Ilość wyświetleń: 235
KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu