^
Jesteś tutaj: Strona główna / Aplikacja BLISKO już działa na terenie Gminy Przecław

Aplikacja BLISKO już działa na terenie Gminy Przecław

Data powstania: 2018-10-01 09:53
Data modyfikacji: 2018-10-01 09:56

Przecław jest kolejną gminą w kraju przyłączającą się do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta już blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Mowa o aplikacji mobilnej „BLISKO”. Ci, którzy ją zainstalują i wybiorą swoje miasto/gminę, będą odbierać na swoim telefonie interesujące ich komunikaty, np. o utrudnieniach na drogach krajowych i wojewódzkich, informacje o planowanych objazdach, ostrzeżenia o niebezpieczeństwie, ale też powiadomienia o ważnych wydarzeniach kulturalnych w swoim mieście, stanie jakości powietrza, planowanych wyłączeniach prądu, a nawet komunikaty pyłkowe dla alergików.

Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie służbom administracyjnym masowe powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. W dobie rozwoju technologii i wynikającego z tego szumu informacyjnego, przekazywanie wiadomości na telefon jest najbardziej efektywnym sposobem komunikacji, gwarantującym odczytanie treści.

Podstawową zaletą aplikacji jest umożliwienie swobodnego wyboru serwisów informacyjnych od poszczególnych nadawców. Dzięki temu użytkownik otrzymuje tylko interesujące go informacje, bez zaśmiecania niechcianymi treściami. Tym bardziej dla instytucji i służb jest to cenne, bo mogą one powiadamiać skutecznie, gdyż informacje trafią tylko do tych osób, które wyraziły na to zgodę.

Aplikacja BLISKO jest bardzo wygodna, ponieważ sama powiadamia o każdym nowym wpisie, podobnie jak przy dostarczeniu wiadomości SMS. Umożliwia użytkownikom wybranie wielu lokalizacji, miejscowości, w których mieszkamy, pracujemy, czy bywamy. Po wskazaniu miejsca aplikacja wyświetli aktualną listę nadawców, którzy informują na danym obszarze.

Aplikacja BLISKO stawia na użyteczne treści bez reklam, do grona jej nadawców mogą dołączyć tylko określone podmioty, takie jak urzędy miast i gmin, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno-oświatowe i inne o charakterze użyteczności publicznej. Poza nadawcami lokalnymi użytkownik znajdzie nadawców ogólnopolskich informujących o jakości powietrza, czy o planowanych wyłączeniach prądu. Dostawca aplikacji zapewnia, że z każdym miesiącem lista nadawców się powiększa.

Aplikacja jest bezpłatna, większość  użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem dołączonym do niniejszej informacji.

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Przecławiu – tel. 17 227 67 11 i 17 227 67 14.

 
Autor: 1 Redaktor
 
Ilość wyświetleń: 209 

Galeria zdjęć:


  • Aplikacja BLISKO już działa na terenie Gminy Przecław


 

Pliki do pobrania:KAMERY ONLINE

Rynek w Przecławiu

Stadion Miejski w Przecławiu

Plac zabaw w Przecławiu